Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Barack Obama

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Barack Obama
 
Osobnost: Barack Obama
Datum vložení: 3.1.2010
Referát vložil: salesian

 

Barack Obama

Roku 1997, byl poprvé zvolen do Senátu státu Illinois, kde sloužil do roku 2004. V roce 2000, neúspěšně kandidoval do Sněmovny reprezentantů, když prohrál o 30 %. V roce 2003, pak oznámil svoji kandidaturu, na post senátora Spojených států a začal pro něj pracovat skvělý manažer předvolebních kampaní, David Axelrod, který pro něj pracoval, i v prezidentské kampani. V demokratických primárkách, vyhrává s 53% všech hlasů. Již tehdy, používal volební heslo: "Yes, we can" ("Ano, my můžeme" - jako odpověď na snahu o změnu)[1].

V roce 2004, na konventu Demokratické strany, přednesl hlavní projev sjezdu, díky kterému zaznamenal velký nárůst popularity, a v témže roce, byl zvolen do Senátu Spojených států. Obdržel více než 70 % hlasů, oproti 29 %, jeho republikánského kandidáta Afroameričana Alana Keyese, což byl největší rozdíl v historii[1]. Byl v pořadí pátým Afroameričanem, který se stal americkým senátorem, a jediným, který byl, kdy zvolen prezidentem Spojených států.[3]

V roce 2005, se v Senátu zaměřoval hlavně na záležitosti, týkající se státu Illinois a byl členem výboru pro mezinárodní vztahy, s nímž navštívil Rusko, východní Evropu, Izrael a Irák.

Roku 2006 navštívil Afriku. V Keni, zemi původu svého otce, se nechal vyšetřit na HIV, aby tak propagoval prevenci, a vyšetření této choroby. V Čadu, se setkal s uprchlíky z Dárfúru, poté co mu Súdánem nebylo uděleno vízum, neboť kritizoval situaci v Dárfúru[1].

Jako člen Kongresu Spojených států Amerických, podpořil návrhy zákonů, které podporovaly větší kontrolu, konvenčních zbraní a větší kontrolu, využívání federálních zdrojů.

V současné době, podporuje návrhy zákonů, které prosazují zpřísnění kontroly lobbistů, ale i volebních podvodů, změn klimatu, nukleárního terorismu a péče o válečné veterány.
Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info