Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Literární poklesky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Literární poklesky
 
Autor: Stephen Leacock
Název díla: Literární poklesky
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

Je to asi třicet humorných povídek, na všemožná témata, co je jeden člověk schopen vymyslet. Má nejoblíbenější povídka se mi vybírala opravdu těžce, ale po dlouhém přemýšlení, je to Fyziologický Filip, povídka z učebnice. Tato povídka je vlastně o setkání dvou mladých, do sebe zamilovaných lidí, čistě z vědeckého hlediska. Autor medicínsky vypisuje například všechny nemoci kůže, co by hrdinové této povídky mohli mít, vliv okolní teploty na jejich vnitřní teplotu, možné vrzání kloubů, červenání, polibek, kůstky v ruce, jak jejich dokonalé uspořádání umožňuje stisknout, ovšem je to všechno podáno vtipnou formou.

Hodnocení:
Tuhle knížku nemůžete číst ve vážném a tichém prostředí (pohřeb, kostel, škola, knihovna...), protože nikomu se u ní nepodaří zakrýt smích tak dokonale, aby si toho nikdo jiný nevšiml. Každá povídka z této knížky má své osobité kouzlo, takže zaleží na vkusu, která se vám bude zdát nejvtipnější. Leacockovy povídky patří k mé nejoblíbenější četbě, tak vám ji vřele doporučím.
Hodnocení: (hodnotilo 117 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info