Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kámasútra aneb Poučení o rozkoši

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kámasútra aneb Poučení o rozkoši
 
Autor: Vátsajájana
Název díla: Kámasútra aneb Poučení o rozkoši
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
Historie: Staroindická památka, pravděpodobně ze 4. st. n. l. Jejím autorem je Vátsjájana, který měl zřejmě několik dalších jmen, pod kterými napsal i další díla. Kámasútra je nejstarší dochovaná památka ve svém oboru.Vátsjána občas cituje své předchůdce. Pro tehdejší dobu to byl velice podrobný vědecký spis.

Názor a forma: Mnoho lidí si jistě myslí že Kámasutra je pouze jakási škola sexu, avšak jsem se přesvědčil že tomu tak není. Myslím si, že i po téměř dvou tisících let je Kámasutra stále aktuální, avšak některé věci jsem četl s nadhledem.Kniha obsahuje poučení o životě v indické společnosti , která se týkají výchovy, jednání s lidmi a samozřejmě milostných záležitostí .Kniha se skládá ze sedmi kapitol, z nichž je každá o jiném tématu, jakými jsou například milování nebo kuběny. Na konec knihy jsou napsány praktické rady.
Hodnocení: (hodnotilo 43 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info