Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zvěrolékař mezi nebem a zemí

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zvěrolékař mezi nebem a zemí
 
Autor: James Herriot
Název díla: Zvěrolékař mezi nebem a zemí
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

Autobiografický román nás přivádí na začátek druhé světové války, kdy i autor James musí narukovat na vojnu. Je přidělen k letectvu a je podroben tvrdému výcviku, který ho psychicky deptá. Často tedy ve vzpomínkách utíká na venkov, kde působil jako farmářský veterinář. Vzpomíná na přírodu v okolí Yorkshiru, kde se narodil. V mysli si rekapituluje množství příhod a historek, které ve své praxi prožil. Ošetřuje a pomáhá hospodářským zvířatům všech druhů a velikostí a přitom se seznamuje s jejich majiteli, s lidmi, kteří se o své svěřence strachují jako o příbuzné. Nemoci se mu daří léčit poměrně úspěšně, takže je James mezi usedlíky vážen. Veselé příhodé svěřence strachují jako o příbuzné. Nemoci se mu daří léčit poměrně úspěšně, takže je James mezi usedlíky vážen. Veselé příhody se šťastným koncem se však střídají s těmi méně optimistickými, u kterých moc do smíchu není, protože občas vyvrcholí smrtí zvířete.
Čtení této knížky není vůbec nudné, ba naopak jsou poutavé příběhy naplněny dějem i lyrikou ve správném poměru tak, že v nich může čtenář čerpat dobrou náladu a pohodu.
Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info