Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zelené pahorky Africké

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zelené pahorky Africké
 
Název díla: Zelené pahorky Africké
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

Na úvod je to kniha psaná podle skutečných událostí a ani jedna postava a příhoda není smyšlená. Ernest se pokusil napsat naprosto pravdivou knihu, aby poznal, jestli krajina a obraz událostí 1 měsíce u čtenáře obstojí, jsou-li napsány podle pravdy.

Děj knihy začíná v době, kdy Hemingway pobývá už nějaký čas v Africe se svou ženou, přítelem Karlem a panem Philipsem přezdívaným táta. Už v prvních stránkách čtenář poznává Ernestovu doslova posedlost ulovit bájného kudu. Kudu je africká antilopa s dlouhými černými rohy. První Američan, kterého na své cestě potká je John Kandisky , který je náruživý obdivovatel Masajské kultury. Hemingway se mu představuje co by spisovatel a horlivě spolu diskutují o tehdejších spisovatelích , jako je Edgar Alan Poe a Thomas Mann. Zdlouhavě, ale přesto barvitě popisuje každý svůj den. Jak lovil bejsy, vraní antilopy, nosorožce, perličky nebo kachny. Karel je Ernestův nejlepší kamarád, přesto že ho má velice rád, žárlí na jeho úspěchy v lovu. Podle něj je špatný lovec, ale jeho trofeje z lovu jsou mnohem cennější. Ze zvířata si ponechají pouze lebku jako důkaz jejich statečnosti a odvahy. U lvů a levhartů si ponechávají pouze kůži, kterou darují svých přátelům. Nakonec své knihy přece jen uloví kudu, ale splete se a zastřelí samici, což je v loveckých zákonech Afriky zakázáno. Mohou se lovit pouze samci. Na konci své knihy odjíždí, avšak slibuje si, že se opět do Afriky vrátí.

Sice Hemingway dokonale barvitě vylíčil krajinu Afriky, popsal nám neznámá zvířata, přesto se mi tato kniha moc nelíbila a lidem, kteří nemají rádi cestopisné knihy bych ji nedoporučila.
Životopis spisovatele: Ernest Hemingway
Hodnocení: (hodnotilo 61 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Zelené pahorky africké Hemingway, Ernest 83 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info