Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ostrov

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Ostrov
 
Název díla: Ostrov
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

Tento příběh začíná perným dnem na lodi Blossomu. Námořníci drhnou podlahu, poddůstojních na nich nešetří ostrými slovy ani bičem. V tom příjde na palubu kapitán Burt. Burt si prohlédl pohublé námořníky a namířil si to rovnou k nejmladšímu členu posádky, 12. letému Jimmymu. Jimmy se skláněl nad palubou, v ruce měl kýbl a hadr. Najednou zafouká vítr, Jimmymu vypadne hadra a postříká Burta, ten se strašlivě rozzlobí a jednu Jimmymu ubalí. Ten se skácí na zem úplně bez života. Tím začne vzpoura na Blossomu. Posádka se proti takovému násilí vzbouří a pošle kapitána i důstojníka žralokům. Jako vzbouřenci už ale nesmí zpět do Británie, tak se rozhodnou jet na Tahiti. Tam poberou pár Tahiťanů a žen. Také nějaké zásoby. Potom jedou hledat ostrov. Když ho najdou, postaví si chatrče, rozdělí si ženy a žijí spokojeně. Ale ne dlouho, brzy začnou spory mezi Brity a Tahiťany. Vše nakonec dospěje až k válce. Po krvavých bitvách na ostrově zůstanou jen 2 muži z 15 a všechny ženy. Potom teprve nastane mír.

Hodnocení:
Dobrodružný román, který je velmi dobře napsaný - tomu málokdo odolá. Je to napínavá knížka, plná dobrodružství i vtipných situací.
Životopis spisovatele: Robert Merle
Hodnocení: (hodnotilo 19 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info