Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Život na nečisto

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Život na nečisto
 
Autor: Barbara Nesvadbová
Název díla: Život na nečisto
Datum vložení: 9.5.2006
Referát vložil: kjaa

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
Kniha ze současnosti vypráví o mladé studující novinářce Karle a je napsána formou vnitřního monologu.

Karlu po dvouměsíční známosti opustí přítel Marek, muž, o kterém si myslela, že je tím pravým. Karla se naprosto psychicky zhroutí a propadá alkoholu. Navíc zjistí, že s Markem otěhotněla. Přestože ví, že to nechce, jde na potrat. Jedinou spřízněnou duší je jí kromě rodičů přítelkyně Sabina, se kterou navzájem sdílejí svá milostná ztroskotání. Navzdory depresi z rozchodu se Karla nevyhýbá styku s jinými muži, spíše je vyhledává. Potřebuje sex a alespoň chvilkový pocit lásky a bezpečí. Hledání ideálního partnera ji naprosto vyčerpává a ona postupně ztrácí naději. Na veřejnosti se tváří a chová, jako by byla nad věcí, je vtipná a oblíbená. Za jejími sarkasmy se ale skrývají hluboká životní traumata. Navenek se jeví jako úspěšná žena spokojená sama se sebou, uvnitř se skrývá několikanásobně zklamaná smutná a opuštěná duše. Karla se nenávidí, protože si uvědomuje, že nejvíce si ubližuje sama a že všechny problémy a zklamání si sama zavinila. Ačkoli žije maximálně promiskuitním bohémským životem, touží ve skrytu duše po dětech, milujícím manželi a klidném domově, představuje si samu sebe jako vyrovnanou ženu v domácnosti. Přese všechny špatnosti, kterých se dopustila na sobě či na druhých, se v ní ještě stále ozývá svědomí a morálka. Její chování, pověst a minulost ale její touhu po spořádaném životě naprosto vylučují.

Sabina Karlu seznámí s Kamilem, pohádkově bohatým padesátiletým podnikatelem, který ke svému majetku přijde tunelováním během privatizace. Karle Je Kamil nesympatický, ale rozhodne se, že je to právě ten typ muže, který by mohl naplnit její sny. Překoná sama sebe a na Kamila se upne. Pod vlivem alkoholu jej dokáže snášet. Během vztahu s Kamilem vystřídá ještě mnoho dalších mužů, ale žádný vztah ji plně neuspokojí. Její kamarádka Sabina, sama rozvedená se synem Tomáškem, ji od plánů na svatbu odrazuje, ale doporučuje jí mateřství. Za její radou se skrývá láska překračující meze přátelství, která mezi oběma ženami existuje. Karla si několikrát uvědomí, že právě její vztah se Sabinou je, přestože nezasahuje do oblasti sexu, právě tou překážkou, která oběma brání nalézt ideální partnery. Karla je nápadem nadšená. Uvědomuje si totiž, že s narůstajícím věkem bude ubývat příležitostí k seznámení a protože už teď se cítila strašně osamělá, chtěla alespoň dítě, které by její samotu vyplnilo. Když ale Kamilovi oznámí, že je těhotná, vysměje se jí a vyhodí ji. To Karlu nijak nepřekvapí, protože od něj ani nic jiného nečekala. Během svého pobytu ve Francii předčasně porodí holčičku čokoládové pleti. Netuší, kdo je jejím otcem, ale to je pro ni vedlejší.
Hodnocení: (hodnotilo 9 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info