Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Rajský ostrov

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Rajský ostrov
 
Autor: Jaromír John
Název díla: Rajský ostrov
Datum vložení: 13.5.2006
Referát vložil: kačenka

 

Poutavé vyprávění o pestrém životě dětí na rajském ostrově je zárovň bohatým vylíčením slavnostního položení základního kamene Národního divadla, jeho výstavby a jeho zkázy požárem, který zničil původní ještě nedokončenou budovu až k ohořelým zdím.V těch časech byl Smíchov za řekou jen zalesněním kopcem s roztroušenými samotami. Na protilehlém břehu Vltavy krčili se starodávné domky koželuhů a jirchářů.
V místě Národního divadla bylo jen pusté staveniště. Kde se sušívalo prádlo. Na ostrově, na Své nebojácné hry a slavila svá čestná vítězství.
Hodnocení: (hodnotilo 313 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info