Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vše pro firmu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vše pro firmu
 
Název díla: Vše pro firmu
Datum vložení: 4.6.2006
 

 

Román o zodpovědném synovi a marnotratném otci

1. Doba a místo: Praha; autorova současnost

2. Postavy: Adolf Štorkán (otec), Jiří Štorkán (syn), sluha Hustoles, zaměstnanci firmy, paní Valerie a její dcera Kamilka, zprostředkovatelka sňatků paní Antonie Kutlvašerová-Nebuželská, lichvář Pšáda, bývalý hospodský Laušman.

3. Děj: Adolf Štorkán již šest let neviděl svého syna, který studuje v cizině a právě v tento den se má vrátit domů. Jiří přebírá ve firmě vedení, snaží se napravit marnotratného otce a oženit ho. Což se mu však nakonec nepovede, ale ožení se sám se svou sekretářkou Jarmilou a mají spolu syna.

4. Závěr: Tuto knihu jsem si vybrala, protože už jsem měla možnost vidět se riál Cirkus Humberto a přečíst si knihu Bylo nás pět. Byla jsem zvědavá i na toto další dílo tak známého spisovatele. Nijak mne tato kniha nezaujala a četla jsem ji jen proto, že jsem ji měla na seznamu četby.
Životopis spisovatele: Karel Poláček
Hodnocení: (hodnotilo 50 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info