Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vekslák aneb Malý český bordel

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vekslák aneb Malý český bordel
 
Autor: Pavel Frýbort
Název díla: Vekslák aneb Malý český bordel
Datum vložení: 15.6.2006
Referát vložil: Michaela Dvořáková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v 90. letech 20. století v Praze.
Kniha navazuje na první díl detektivního románu Vekslák aneb Staré zlaté časy. Setkáváme se tu opět s Michalem Najmanem, propuštěným po 4 letech z vězení. Tam se seznámil s mnoha lidmi, kteří se v díle objevují – např. Luboš. Ten si od Michala půjčil byt po dobu, co měl být majitel ve vězení, ale po nečekaném návratu Míša zjistil, že mu z něj Luboš udělal nevěstinec. Po provedení několika lstí se mu podaří byt získat zpět.
Návrat na svobodu je ale komplikovaný, protože česká společnost přešla ke kapitalismu, na což Michal nebyl zvyklý, ale brzy se zorientoval.
K tomu mu pomohla milenka Zdenička i Lájoš s jeho synovcem, velkým podnikatelem Ferkem. Paradoxní je, že z lupičů se stali velcí, uznávaní lidé.
Michal se snaží nabýt bohatství, ale nejdřív se přestěhuje na Petřiny, kde se setkává s protivnou domácí Čebovkou, ta se stane i milenkou jeho Zdeničky, která později umírá. Do nového bytu si nechá zavést skrytou videokameru, která zachytí nejen milenecké akty v jeho hnízdečku, které nabízel jako "Azyl pro milence", dámy i pánové často vynášejí firemní informace. Díky tomu mohl vydírat svou bývalou dívku Ivanku, vysoce postavenou ředitelku v prestižní firmě. Vydírá ale více i méně významné lidi společně se soukromým detektivem Marešem. Při Michalových intrikách se občas hodí i pomoc přítele Ládi.
Spolupráce jim nakonec přinese několik miliónů, které spadnou do rukou Mareše. Možnost bránit se tu prakticky není, Michal by riskoval, že by byl odstraněn těmi, které vydíral (např. Lubanem). Michal je zas chudý jako kostelní myš.
Na rozdíl od prvního dílu je tato kniha víc napínavá.

Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info