Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kašpar Lén mstitel

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kašpar Lén mstitel
 
Autor: Karel Matěj Čapek - Chod
Název díla: Kašpar Lén mstitel
Datum vložení: 13.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kašpar Lén, původním povoláním zedník, se vrací po třech letech vojny domů. Před vojnou bydlel u přítele Kryštofa. Přichází domů, ale nikoho tam nenachází. Od lidí se dovídá, že se Kryštof utopil, když se dozvěděl, že jeho dcera Márinka se stala prostitutkou. Lén Márinku vyhledá a chce ji dostat z nevěstince. Márinka mu vysvětluje, že se velmi zadlužili a otec se dopustil krádeže. Kupec Konopík ho přistihl a chtěl, aby Márinka otce osvobodila. Zneužil ji a otec spáchal sebevraždu. Lén chce rodinu pomstít. Dostane práci na stavbě Konopíkova domu a připravuje se ho zabít. Jednoho dne, když Konopík stojí pod lešením, shodí mu Lén na hlavu cihlu, a tím ho zabije. Hlavním podezřelým je Lén, je zatčen a souzen. Z nedostatku důkazů se soud velmi táhne. Při jednom přelíčení, Márinka vykřikla a tím prozradila Léna. Lén chtěl odpovědět na soudcův dotaz, ale z úst mu vytryskla krev a Lén umírá v soudní síni. Márinka se rozrušila tak, že umírá také.

Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Kašpar Lén mstitel Čapek - Chod, Karel Matěj 851 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info