Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

hoši od Bobří řeky tři referáty stejné knihy

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > hoši od Bobří řeky tři referáty stejné knihy
 
Název díla: hoši od Bobří řeky tři referáty stejné knihy
Datum vložení: 19.10.2006
Referát vložil: honza

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha je o dobrodružství hochů od bobří řeky: Vilíka, Jirky, Luďka a dalších hochů. Jednou jim neznámý muž poví o tom že neumí zažít žádné dobrodružství a jen si o tom číst proto založí tento klub. Jaroslav Foglar napsal i jiná zajímavá dílka ale tohle patří mezi ta nejkrásnější.


nebo
Dva chlapci Vilík a Jirka potkají zajímavého dospělého, který si říká Rikitán. Je jim od prvního okamžiku velmi sympatický a scházejí se čím dál častěji. Rikitán je pro ně vzorem ušlechtilosti, čestnosti, síly,… Ještě s dalšími kamarády založí klub a nazvou jej „Hoši od Bobří řeky“. Pod vedením Rikitána chodí na výlety a pořádají pravidelné schůzky. Vyvrcholením je pro ně dvouměsíční letní výlet do Sluneční zátoky (nejkrásnějšího místa na zemi). Po příchodu do zátoky, který byl sám o sobě dobrodružný si postaví stany, které si koupili. Tady v zátoce jim Rikitán navrhl, aby každý ulovil 13 bobříků. Získat bobříka znamená vykonat nějaký speciální úkol a prokázat při něm mrštnost, obratnost, zručnost, sílu nebo sebeovládání. Když se po dvou měsících vrátí zpět do města, jejich povaha je úplně jiná.
Kniha se stala symbolem pro mnoho mladých a spousta organizací si z ní vzala příklad. Ve své době lovili téměř všichni kluci bobříky a nebylo nikoho kdo by neznal příběh Hochů od Bobří řeky.
neboObsah:
Neznámý muž s přezdívkou Rikitan dal dohromady partu unuděných hochů, mezi které patřil i Jirka s Vilíkem. Sehnali klubovnu a o prázdninách vyrazili na tábor. Tábor si postavili o kus dál po proudu Bobří řeky,která protékala jejich městem. Učili se vyrábět plno zajímavých věcí, zažívali spoustu dobrodružství, plnili různé bobříky,až se nakonec museli vrátit domů. Všichni v dobrém vzpomínaly, jaký to byl krásný tábor.

Zhodnocení:
Knížka se mi moc líbila. Autor popisuje okolní krajinu"živě". Lehce se dá vžít do příběhu, který je plný dobrodružství,napětí. Příme řeči to napětí ještě zvyšují. Za kapitolami, ve kterých Rikitan chlapcům zadává bobříky, jsou ještě jednou zadány pro čtenáře. Na konci knihy je souhrn bobříků a rady, jak správně postupovat při jejich získání.

Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 433 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info