Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Eragon

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Eragon
 
Autor: Christopher Paolinni
Název díla: Eragon
Datum vložení: 19.10.2006
Referát vložil: Šárka

 

Vypráví o 15 letém chlapci jménem Eragon. Žije v malé vesničce Carvahall. Jednou našel v dračích horách podivný kámen. Eragon se ho snaží prodat, ale nejde mu to.
Později se z kamene vylíhne dráče. Eragon se o něj stará a skrývá ho před zraky ostatních. Dá jí jméno Safira. Tak za měsíc do vesnice dorazí dva ra´zakové, kteří hledají vejce.Z ničí Eragonův domov a zabijí Gera. Vydá se s Bromem na cestu za ra´zaky.
Eragon se díky Bromovi naučí používat meč a kouzla. Setkají se s Murtaghem synem Morzana. Murtagh jim pomůže odehnat ra´zaky a přitom zemře Brom.
Eragon, Safira a Murtagh se musí dostat k Vardenům. Tam budou v bezpečí před králem. Murtagh k Vardenům, ale nechce. kvůli jeho otci (je jeden z křivopřísežníků). Tam ho částečně uvěznili. U Vardejnů zažívají různé dobrodružství a plno starostí.
Eragon, trpaslíci a Vardenové bojovali proti Urgalům, Kullům a Durzovi. Eragon zabil Stína a zůstala mu po tom souboji ošklivá jizva přes celá záda, která když udělá namáhavější pohyb ho rozbolí tak až upadne do bezvědomí.
ikona mailu Poslat mailem    ikona tiskárny Vytisknout               Přidej vlastní referát
Hodnocení: (hodnotilo 368 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)
   Referáty na stejné téma:
ERAGON Paolini, Christopher 300 slov
Eragon Paolinni, Christopher 908 slov
Eragon Paolinni, Christopher 297 slov
Eragon Paolinni, Christopher 93 slov
 
 
 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy | Au-pair | Vysoké školy
Kontakt | Přidej vlastní referát | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: pohodlne-pujcky.cz | Dovolená Bibione | Cestovatelský Norimberk.info