Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
 
Název díla: Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky
Datum vložení: 2.11.2006
Referát vložil: Tereza Dvořáčková

 

Kraj, nejneznámější místo ve Středozemi. A právě zde žijí hobiti. Malí človíčci bez bot a s chlupatýma nohama s nezvladatelnou chutí na jídlo( svačinky desetkrát denně ). Hobiti nikdy neuznávali ani náznak dobrodružství. Dalo by se říci, že jim dokonce opovrhovali( kromě hobitů z Brálovského kolene ).
Ve ''dnu pytle''( jedna z lepší nory v Kraji ) žije Bilbo Pytlík,uznáván mazi hobiti. Ale jeho poklidný život se náhle změní. Díky příslibu čarodějovi Gandalfovi na poskytnutí přístřeší ( jako omluvu za to že ho neúmyslně urazil ). Náhle se Bilbo stává svědkem shůze třinácti mocných trpaslíků, kteří přichází společně s Gandalfem. a chtě nechtě je vtažen do nebezpečného dobrodružství jehož cílem je získaní pokladu trpaslíků, který byl jejich dědům před mnoha lety odcizen zlým drakem Šmakem.Čaroděj představí Bilba trpaslíkům jako vychytralého zloděje bez jehož pomoci není možno získat bohatství na zpět. Bilbo se poté vydává spolu s trpaslíky a jejich vůdcem Thorem na dlouhou cestu. Na které potká záhadná,mocná i velmi nebezpečná stvoření,mezi nimiž nechybí ani elfové,trolové,skřeti,masožraví pavouci a glum s prstenem moci který Bilbo vyhraje v hádankové soutěži. Na konci dlouhé cesty se podaří hobitovi přelstít draka a dopomoct k jeho zabití. Tímto odvážným činem si získá respekt trpaslíků i samotného čaroděje Gandalfa a k tomu i bohatství. Když Bilbo přijíždí po roce zpět domů do Kraje je považován mezi hobiti za podivína a jeho respekt v kraji uvadá. Bilbo toho však nelituje a pouští se do sepisování svého velkého dobrodružství.
Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 178 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hobit aneb cesta tam a zase zpátky Tolkien, John Ronald Reuel 140 slov
Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky Tolkien, John Ronald Reuel 999 slov
Hobit aneb cesta tam a zase zpátky Tolkien, John Ronald Reuel 393 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info