Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hobit

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hobit
 
Název díla: Hobit
Datum vložení: 22.1.2007
Referát vložil: SVATOSLAV HOFMAN

 

Zpočátku nedobrovolným dobrodružným putováním hobita Bilba Pytlíka za uloupeným trpasličím pokladem začíná spletitý děj, jehož pokračování vyvrcholí až na posledních stránkách románové trilogie Pán prstenů. Hrdinové tohoto příběhu jakož i příběhů následujících, jsou dokonale známi desítkám milionů čtenářů(a dnes již i filmových diváků)mnoha generací.

Osudy sympatického bonviána Bilba, tajuplného čaroděje Gandalfa, zlomyslného Gluma, draka Šmaka a dalších hrdinů této knihy začaly v autorově fantazii vznikat počátkem třicátých let dvacátého století. Tolkien sám se mnohokrát vyjádřil v tom smyslu, že zpočátku nešlo o nic víc než o poutavé vyprávění určené pro pobavení jeho dětí. Ani on tehdy netušil, že přitesává jeden ze zákládních kamenů literatury žánru fantasy.
Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 98 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hobit Tolkien, John Ronald Reuel 217 slov
Hobit Tolkien, John Ronald Reuel 532 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info