Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter a tajemná komnata

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter a tajemná komnata
 
Název díla: Harry Potter a tajemná komnata
Datum vložení: 19.2.2007
Referát vložil: Kačik

 

O prázdninách Harryho navštíví domácí skřítek Dobby. Varuje ho, že se nesmí vrátit do školy v Bradavicích, protože se tam chystají tajemné a nebezpečné věci. Harry Dobbymu odpoví, že se do Bradavic vrátit musí, tím Dobbyho rozčílí. Rozzlobený Dobby vzápětí použije vznášecí kouzlo, které způsobí, že dort Dursleyů spadne jejich návštěvě na hlavu. Strýc Vernon dá Harrymu domácí vězení, ale vysvobodí ho jeho kamarád Ron Weasley se svými bratry Fredem a Georgem pomocí létajícího auta. Harry pak prožije pár týdnu u Weasleyových, kteří mají také dceru Ginny, která nastupuje po prázdninách se svými bratry do školy v Bradavicích. 1. září se Ron s Harrym nedostanou na nástupiště 9 a 3/4, ze kterého odjíždí vlak do kouzelnické školy v Bradavicích. Aby se do školy vrátili včas, vypůjčí si tajně létající auto pana Weasleyho.

Po pár měsících se ve škole dějí zvláštní věci. Nejdříve dojde k napadení paní Norrisové, kočky školníka, potom jednoho studenta. K tomu se najde nápis na stěně: , „TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENA, NEPŘÁTELÉ DĚDICE POZOR“. Harry, Hermiona a Ron zjišťují, kdo je zmijozelův dědic a jaká nestvůra je v komnatě ukryta.

Pak se stane něco hrozného. Je napadena Harryho a Ronova nejlepší kamarádka Hermiona, která byla nalezena zkamenělá. Harry, Ron a profesor Zlatohlav Lockhart (kterého oba donutili, aby šel s nimi) se šli zeptat ducha Ufňukané Uršuly, která se schovávala v dívčí koupelně, na to, jak zemřela. Dověděli se, že před svou smrtí spatřila velké žluté oči v koupelně. Při rozhovoru si Harry všiml hadí hlavy na kohoutku u umyvadla a hned ho napadlo, že to může být vstup do tajemné komnaty. Harry promluvil hadím jazykem a komnata se otevřela. Všichni tři skočili dolů. Jakmile skočili dolů, kamenný strop se sesypal a padající kameny z něj je rozdělily. Na jedné straně zůstali Ron s profesorem a na druhé straně Harry. Harry se otočil a uviděl železné kolo, pomyslel si, že by to mohl být vstup do tajemné komnaty. Vydal se vpřed a v dáli uviděl Ginny Weaslyovou, rozběhl se k ní, ale byla v bezvědomí. V tom se za ním objevil Tom Raddle a pověděl mu,že je Lord Voldemort - to Harryho velmi překvapilo. Potom Tom Raddle poslal na Harryho baziliška. Harry ho však přemohl, ale bez Brumbála a ptáka Fénixe by se mu to nepodařilo. Všichni se nakonec dostali zpět z tajemné komnaty a Hermionu se také podařilo zachránit.Nakonec Harryho všichni obdivovali pro jeho odvahu.A tak skončil Harryho druhý rok v Bradavicích.
Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
ikona mailu Poslat mailem    ikona tiskárny Vytisknout               Přidej vlastní referát
Hodnocení: (hodnotilo 56 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)
   Referáty na stejné téma:
Harry Potter a Tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 331 slov
Harry Potter a tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 279 slov
Harry Potter a Tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 398 slov
Harry Potter a TAJEMNÁ KOMNATA Rowlingová, Joanne Kathleen 525 slov
 
 
 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy | Au-pair | Vysoké školy
Kontakt | Přidej vlastní referát

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: pohodlne-pujcky.cz | Dovolená Bibione | Cestovatelský Norimberk.info