Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Velké trápení

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Velké trápení
 
Autor: Helena Šmahelová
Název díla: Velké trápení
Datum vložení: 10.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Dvanáctiletá Jana pozoruje změny v rodině. Rodiče spolu nemluví. Jana má mladší sestru Míšu. Od své kamarádky se Jana doví o tom, že se její rodiče rozvádějí. K tomu také dojde a Jana s otcem se stěhují do menšího bytu, kdežto matka se sestrou se stěhují k tetě na venkov. Janin prospěch se ve škole zhoršuje a jsou s ní jen problémy. Otec ji dává na čas do dětského domova. Jana si těžce zvyká, ale nakonec se skamarádí s dětmi, její prospěch ve škole se pomalu zlepšuje. Otec si mezitím najde přítelkyni a rozhodne se vzít Janu do Tater. Jana se těší, ale nakonec uteče za svou matkou. Otec ji hledá a najde ji vyčerpanou u matky, protože Jana šla pěšky přes několik vesnic. Po čase je opět celá rodina pohromadě. Maminka s tatínkem se dají dohromady a Jana je opět šťastná.

Hodnocení: (hodnotilo 419 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info