Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Krakatit

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Krakatit
 
Název díla: Krakatit
Datum vložení: 17.8.2007
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
Ing. Prokop je chemik specializující se na třaskaviny. Jednoho dne vymyslí velmi výbušnou látku a nazve ji Krakatit. Snad toho samého dne (blouzní a je velmi nemocen) potká spolužáka Tomše a v halucinacích mu o Krakatitu mnohé řekne. Tomeš odjede fingovaně za otcem. Ve skutečnosti Prokopa vykrade a jede jeho vynález zpeněžit do Německa nebo kamkoli jinam. Prokop slíbí jedné dámě, že ho najde a předá mu jistou obálku. Vyrazí tedy za jeho otcem, kde, jak si myslí, je. Tam ho zkolí nemoc definitivně a pan doktor Tomeš ho musí dlouho léčit. T. má románek s jeho dcerou Anči, ale pak si vzpomene na Krakatit a jede zpět do Prahy. Zde ho osloví pan Carson. Ředitel fabriky v Baltinu a chce od něj K. koupit. P. odmítne tak strašný vynález prodat a uteče. Později ale zjistí, že se zamiloval do dámy, která ho poslala za Tomšem. Ví už co mu T. provedl, ale neví, kde je a chtěl by se ho zeptat na onu dámu. Carson naznačil, že ví, kde ho hledat, a tak se za ním P. vydá. Do Baltinu. Zde ho ale uvězní. Prožije opět románek s princeznou (skutečnou kněžnou) a s její pomocí prchne. Hned za zámkem (v kterém byl vězněn) ho osloví Damien. Boháč Damien. Býval často hostem u princezny a P. se dozví, že právě D. ukradl z Baltinu zbytky K. A právě on vlastní radiostanici, která odpaluje K. Pokouší P. jako sám ďábel. Říká, že na P. nic nechce. Jen, aby Krakatit použil. K sjednocení světa nebo jeho zničení. Je mu to jedno. I tak se P. nezlomí. Uteče do do laboratoře, kde je T. a chce ho varovat. T. ho odbude. Teď už i Tomeš přišel na to jak Krakatit vyrobit, jenže protože nevěděl že stanice, která jej odpaluje ja za rohem vše vyletělo do povětří. Včetně Prokopa.
Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 18 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Krakatit Čapek, Karel 464 slov
Krakatit Čapek, Karel 596 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info