Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vejce a já

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vejce a já
 
Autor: Betty McDonaldová
Název díla: Vejce a já
Datum vložení: 20.11.2007
Referát vložil: Kasenka

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha začíná obdobím před narozením hlavní hrdinky Anny. Její rodiče hodně cestovali, a to i po narození svých dětí. Nejdříve se narodila Mary, pak Anna, bratr Cleve a sestra Darsie.
Vyrůstala hlavně se svojí sestrou, se kterou navštěvovala různé zájmové kroužky, jezdili spolu za babičkou na prázdniny, pomáhali rodičům. Když bylo Anně dvanáct let, zemřel jí otec a o pár měsíců později se narodila nejmladší sestra Alison. O pár let později rodina velmi schudla, protože neměli nikoho, kdo by se o ně staral. Zatímco Anna přibrala na váze a pomáhala babičce s domácností, její sestra chodila na různé večírky a vodila si domů chlapce.
V sedmnácti letech se Anna zamilovala do o třináct let staršího muže, kterého přivedl její bratr na víkend. O rok později se s Bobem vzali. Chystali se koupit si farmu, protože to byl Bobův sen. Farmu koupili kdesi v horách a začali připravovat vše, co mohli, aby mohli začít vydělávat peníze. Bobovi šlo všechno od ruky, ale Anně se zvykalo hůře. Měla najednou mnohem více povinností, které začala ovládat jen pomalu.
Pomáhala jí nová sousedka, paní Kettlová. Říkala a vysvětlovala jí vše, co bylo potřeba a spoustu věcí jí i naučila, například vyšívat. Anna ji velmi ráda navštěvovala. Poznala se nejen se svými novými sousedy a dřevorubci, ale i s indiány, kteří byli úplně jiní, než co se o nich píše v knihách.
Začátkem jednoho léta se jí narodila dcera Anička. Anna však byla na farmě opravdu nešťastná. Na podzim koupili farmu v Seatlu, aby tedy byli blízko rodiny. Anna tím byla velmi překvapena a nakonec i šťastna.

Hodnocení: (hodnotilo 86 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Vejce a já McDonaldová, Betty 1856 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info