Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Klabzubova jedenáctka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Klabzubova jedenáctka
 
Název díla: Klabzubova jedenáctka
Datum vložení: 2.2.2008
Referát vložil: Andynka003

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
Tato kniha vypráví o starém Klabzubova a jeho synech. Táta nevěděl, jak při své chudobě uživit syny, a tak rozhodl, že budou hrát fotbal. Na paloučku u chalupy trénovali den za dnem po tři roky. Otec je naučil brát míč z nohy na nohu, házet aut, střílet v běhu a jiné důležité věci. Koncem třetího roku zajel do Prahy a přivezl tabulku, kterou přibil na vrata. V modrém rámečku bylo napsáno: „S.K. Klabzubova jedenáctka“.
Chlapci byli zařazeni do třetí třídy. V Praze vyhráli Klabzubova 39:0 a do druhé poloviny protihráči ani nenastoupili. Brzy se dostali do první třídy. Jezdili i po světě, ale vždycky zvítězili tak, že soupeři nedali ani jeden gól.
Setkávali se i s významnými lidmi, jako byl například anglický král. Starý Klabzuba si s ním popovídal a nakonec si spolu na znamení přátelství vyměnili fajfky. Zájem s nimi hrát projevil i princ Waleský, ale protože hráčů bylo už jedenáct, mohl s chlapci jen trénovat.
Když už chtěli skončit s fotbalem, dostali telegram z Austrálie. Stálo v něm, aby přijeli hrát proti australským hráčům. Kluci neváhali a rozjeli se do daleké Austrálie.
V první polovině zápasu prohráli Klabzubova 0:1. V šatnách se ale rozhodli, že musí vyhrát. V druhé polovině hráli velmi svižně, a než se stačili protihráči vzpamatovat, vyhráli hoši 9:1.To bylo radosti.
Při zpáteční cestě domů se loď, na které scestovali, v bouři rozlomila. Ale Klabzubové se zachránili. Ještě na palubě vytáhl jejich otec gumové převleky. Vypadali velmi tlustí. Vnitřek nafoukli vzduchem, a tak plavali na vodě. Po dvaceti hodinách vylezli na ostrově. Byl to ostrov lidožroutů. Naštěstí to brzy zjistili a utekli. Nastoupili do loďky, kterou měl starý Klabzuba vyhlédnutou. Kotvila na druhé straně ostrova.
¨ Nakonec dopluli ke břehu, kde je objevili námořníci. Chlapci zde hráli vodní pólo, aby nevyšli ze cviku.

Charakteristika: Klabzubovi hoši byli velmi stateční. Drželi vždy při sobě a navzájem se nezradili. Cvičili poctivě a pilně, protože chtěli něco dokázat. Nikdy jim nešlo o peníze, ale jen o hru. Vůbec je nenapadlo ptát se otce, kolik vyhráli peněz. I když byli slavní po celém světě, pýchy je nezmohla.
Životopis spisovatele: Eduard Bass
Hodnocení: (hodnotilo 116 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Klabzubova jedenáctka Bass, Eduard 104 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info