Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Křest svatého Vladimíra

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Křest svatého Vladimíra
 
Název díla: Křest svatého Vladimíra
Datum vložení: 17.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
I. zpěv: Perun a Vladimír – Car Vladimír slavil svátek a pozval pohanského boha Peruna, aby mu k potěšení poslal hromy. Perun zlostně odmítá a car se rozhněvá. Hosté hodují, ale salvy jsou vystřeleny z kanónů.
II. zpěv: Hospodář – Perun si stěžuje na lidí a vypočítává, co všechno musí pro ně dělat a oni jsou stále nespokojení a nešťastní.
III. zpěv: Vojenský soud – Car nechává Peruna zavřít, ale civilní soud nenachází vinu a nemůže najít paragraf, který bůh porušil. Proto odevzdává car Peruna vojenskému soudu, který trestá Peruna pro urážku cara k smrti.
IV. zpěv: Testament Perunův – Odsouzený Perun je vlečen Kievem na koňském ohonu až k řece. Celou cestu nadává na cara a vrchnost. U řeky je odvázán a utopen.
V. zpěv: Bezbožnost v Rusích – Na první pohled se nic nezměnilo, ale církev velmi trpí, protože lidé přestávají věřit a odevzdávat desátky. Církev vysílá své lidi až k carovi.
VI. zpěv: Audience – Car kněze vyslechne a slíbí jim, že se nad jejich prosbou zamyslí a poradí se svou radou.
VII. zpěv: Ministerská rada – Ministři se dlouho radí, kde nalézt nového boha, aby se obnovil pořádek v Rusi. Návrhy jsou různé, ale řešení se stále nenachází.
VIII. zpěv: Kamarila – Carovy přítelkyně mají větší vážnost, ale ani ony nepřichází na konkrétní řešení. Car se radí i se starým sluhou a ten jediný mu dává radu, aby vypsal konkurz na boha.
IX. zpěv: Jezovitský marš - Jezovité se stěhují na Rus v domnění, že se jim bude lépe dařit.
X. zpěv: Konkurs – Všechny církve se snaží prosadit svého boha. Dochází ke sporům mezi jednotlivými církvemi. Dobře se daří jen podvodníkům.
Životopis spisovatele: Karel Havlíček Borovský
Hodnocení: (hodnotilo 54 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Křest svatého Vladimíra Borovský, Karel Havlíček 140 slov
Křest svatého Vladimíra Borovský, Karel Havlíček 129 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info