Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Devatero pohádek- Pohádka ptačí

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Devatero pohádek- Pohádka ptačí
 
Název díla: Devatero pohádek- Pohádka ptačí
Datum vložení: 29.3.2008
Referát vložil: Barara

 

Jednoho dne si ptáci zase povídali. Jeden pták vyprávěl, že nějaký vrabec Pepík z Dejvic chtěl odletět na Riviéru. Jenže tam nedoletěl, protože mu došly peníze, a tak skončil v Kardašově Řečici.
Všichni si tam z něj dělali legraci, a pak jedna vlaštovka začala vyprávět příhodu o vlaštovce, která žila v Americe, kde si prý stavějí hnízda z betonu.
Potom si povídali o tom, kdo vlastně naučil ptáky létat. Jednou prý spadlo andělské vejce na zem a ten, kdo se ho snažil vysedět, dnes za odměnu umí létat. Jediná slepice nebyla ochotná vajíčko vysedět, a tak dodnes nelítá.
Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 101 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info