Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dobrý člověk ještě žije

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dobrý člověk ještě žije
 
Autor: Romain Rolland
Název díla: Dobrý člověk ještě žije
Datum vložení: 8.5.2005
Referát vložil: RG

 

Děj románu se odehrává v Burgundsku za vlády Ludvíka XIII. Román sleduje osudy burgunďana Colase Breugnona, který si zajímavé události zapisuje do deníku. Je to příběh muže, který zažije mnoho událostí, překoná životní ztráty a neštěstí a i přesto si uchová optimismus. A právě optimismus mu pomáhá překonat všechny životní útrapy.
Colas měl ženu, čtyři syny, dceru Martinu a osmnáct vnoučat. Ze všech dětí měl nejraději Martinu. Colas byl pracovitý, rád si povídal si s lidmi, chodil na procházky, prostě si užíval všeho, co mu život přinesl. Špatné věci zaháněl humorem.
Když bylo město postihnuto morem, všichni utíkali. Colas byl nakažen morem, ale zachránil se. Manželka mu onemocněla a v době, kdy umírala a byl u ní, byl jeho dům vypálen. Nastěhoval se ke své dceři Martině. Starali se o něj dobře, ale toužil být sám. Rozhodl se postavit si nový dům. Jelikož ale neměl peníze, stavěl sám. Při stavbě spadl z lešení a zlomil si kotník. Musel ležet.
Toto vše se stalo během jednoho roku. Za pouhý jeden rok Colas přišel o dům a ženu, o peníze a o možnost chůze, ale i přes všechny útrapy se cítil šťastný a bohatý, protože měl vzpomínky a smysl pro humor.
Hodnocení: (hodnotilo 140 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)



 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info