Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter a tajemná komnata

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter a tajemná komnata
 
Název díla: Harry Potter a tajemná komnata
Datum vložení: 22.5.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha vypráví o třech kamarádech Harrym, Hermioně a Ronovi kteří chodí do školy čar a kouzel v Bradavicích, studují druhý ročník Nebelvíru a jejich ředitelka je profesorka McGonagalová. Harry je nucen trávit prázdniny u svých zlých příbuzných-mudlů, kteří neovládají žádná kouzla. Jeho situaci ještě zhorší domácí skřítek Dobby, který utekl svým pánům, aby ho varoval že nesmí do Bradavic a proto mu schoval všechny dopisy od Rona a Hermiony, aby si myslel že na něho jeho kamarádi zapomněli a pak by se Harry nechtěl vrátit do Bradavic,protože mu tam hrozí smrtelné nebezpečí. Harry se však do školy těší. Po příjezdu, ale opravdu začnou potíže. Na stěně se objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátele dědice by se měli začít bát. A Harry začne mluvit hadím jazykem a začne být podezřelý. Před tisíci lety ji vytvořil jeden ze zakladatelů školy, Salazar Zmijozel. Pak se nepohodl s ostatními a odešel. Mezi tím většina nečistokrevných kouzelníku zkamení a na zkamenění je jen jediný lék lektvar z rostliny jménem mandragora.ale na to není čas čekat, protože unesou Ginny Wasleyovou, která je od Rona sestra a tak se Harry a Ron vydají hledat Tajemnou komnatu sami. Říká se, že až otevře komnatu jeho dědic, vypustí zlo, které zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky.


Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
Hodnocení: (hodnotilo 108 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Harry Potter a Tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 331 slov
Harry Potter a tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 526 slov
Harry Potter a Tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 398 slov
Harry Potter a TAJEMNÁ KOMNATA Rowlingová, Joanne Kathleen 525 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info