Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

3001: Poslední Vesmírná Odysea

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > 3001: Poslední Vesmírná Odysea
 
Název díla: 3001: Poslední Vesmírná Odysea
Datum vložení: 11.6.2008
Referát vložil: Sign

 

Tato knížka je poslední Clarkovou vesmírnou odyseí. Zápletka je zasazena až do velmi vzdálené budoucnosti, přesto se zde setkáváme s několika postavami z předchozích knížek, konkrétně z té první.
Kapitán Chander, „Kometární kovboj“, při své práci našel zmrzlé tělo Franka Poola, který byl považovaný za mrtvého po nehodě na lodi Discovery v roce 2001. Frank Poole je oživen a nachází se ve světě starším o tisíc let, než si ho pamatuje.
Setkává se zde s doktorkou Wallaceovou, která se o něj prozatím stará, aby ho uvedla do současného světa a později stane jeho manželkou. Protože Frank Poole byl přítelem Dava Bowmana, rozhodne se tedy, že by mohl navštívit Europu, kam má i po 1000 letech lidstvo vstup zakázán. Poole se tam tedy vypraví a setkává se tam s myšlenkovou podstatou Davida Bowmana a Hala 9000.
Ti mu vyprávějí o svých poznatcích o monolitu na Europě, ve kterém jsou jejich myšlenky uloženy a jak pozorují vývoj živočichů žijících na Europě. Bohužel se také Poole doví, že bytosti ovládající monolit se chystají zničit lidstvo, jako experiment, který se nepovedl.
Nastává tedy boj s časem, jak tuto pohromu odvrátit. Světová rada přijde s nápadem infikovat monolit několika viry ve stylu Trojský kůň. Zbývá jen otázka, jak tyto viry do monolitu dopravit. Poole přijde s nápadem, že jediný, kdo je toho schopen je Halman (Bowman a Hal), jenže tato operace by pro něj mohla být smrtící, ale přesto se uvolí k tomu ji provést.
Halman má tedy v rukou osud celého lidstva…

Knížka je pěkná, se zajímavou zápletkou, ale s málem děje. Není tak dobrá jako ostatní knížky.
Životopis spisovatele: Arthur Charles Clarke
Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info