Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Harry Potter a Tajemná komnata

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Harry Potter a Tajemná komnata
 
Název díla: Harry Potter a Tajemná komnata
Datum vložení: 1.7.2008
 

 

Harry se po protrpění prázdnin opět vrací do kouzelnické školy v bradavicích, aby zde prožil další napínavé dobrodružství. O prázdninách jej navštíví skřítek Dobby, který jej žádal, aby se nevracel do Bradavic. Prý pro něj nebude v kouzelnickém světě bezpečno, avšak nemůže říci podrobnosti. Harry však toto varování neuposlechne a do Bradavic se vydá.
Když se Harry chce dostat na nástupiště 9 a 3čtvrtě, zjistí, že je brána uzavřená, a ujede mu a Ronovi vlak do školy. Rozhodnou se půjčit si létajicí auto Ronových rodičů. Pokazí se jim však "zneviditelňovač" a uvidí je mnoho mudlů, a aby toho nebylo málo, nabourají do Vrby mlátičky. Málem jsou vyloučeni ze školy, avšak profesorka McGonagallová se rozhodne, že je ještě nechá v Bradavicích zůstat.
V následující době se stane několik věcí. Harry uslyší podivný hlas, když se vrací z oslavy úmrtí rytíře Nicolase, ducha koleje Nebelvíru. Následně nalezne Ron, Hermiona a Harry na zdi nápis: TAJEMNÁ KOMNATA JE ZNOVU OTEVŘENÁ. NEPŘÁTELÉ DĚDICE, MĚJTE SE NA POZORU.

Tato událost odstartuje sérii událostí, které velice postihnou celé Bradavice. Vše vyvrcholí cestou Harryho do Tajemné komnaty. V té se mu podaří zabít baziliška, vzpomínkou Toma Rojvola Raddeleho (to je pravé jméno Voldemorta) a zachránit Ronovou mladší sestru Ginny. Dozví se, že onen tajemný Zmiozelův dědic je sám Voldemort. Nakonec událost téměř všichni ve zdraví přežijí, je profesor Zlatoslav Lockhart, podvodník dělající ze sebe dlouhá léta hrdinu, na sebe zničenou hůlkou Rona omylem sešle mocné paměťové kouzlo a úplně zapomene kdo a co je. Nakonec vše dopadne jak dopadne a Harry už se může těšit na další dobrodružství.

NÁZOR NA KNIHU: Kniha Harry Potter a Tajemná komnata se mi moc líbila, protože je dobrodružná a napínavá. Doporučuji Vám ji přečíst, pokud však nepatříte k nudným a okouzleným mudlům(mudlou je v kouzelnickém světě nazýván ten, kdo neumí čarovat).
Životopis spisovatele: Joanne Kathleen Rowlingová
Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Harry Potter a Tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 331 slov
Harry Potter a tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 526 slov
Harry Potter a tajemná komnata Rowlingová, Joanne Kathleen 279 slov
Harry Potter a TAJEMNÁ KOMNATA Rowlingová, Joanne Kathleen 525 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info