Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Maharal-tajemství talismanu

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Maharal-tajemství talismanu
 
Název díla: Maharal-tajemství talismanu
Datum vložení: 14.2.2009
Referát vložil: malkok

 

Literární zpracování scénáře ke stejnojmenému filmu a tv seriálu. Jménem Maharal býval nazýván slavný pražský rabín Löw, stvořitel Golema, kterýpodle jedné legendy pomohl ukrýt poklad císaře Rudolfa 2.
Dobrodružný příběh s detektivní zápletkou čtenáře nejprve seznámí s několika historickými postavami a naznačí tajemství, které obestírá tajemný talisman a vzácnou knihu-zřejmě skutečné historické předměty-otevírající cestu k legendárnímu pokladu. Nečekané objevení dávno zmizelé knihy odstartuje napínavou honbu za pokladem, která se odehrává na reálných a tajuplných místech současné Prahy, na hradě Zvíkově, ale také uvádí do chodu děje magické a nadpřirozené.
ikona mailu Poslat mailem    ikona tiskárny Vytisknout               Přidej vlastní referát
Hodnocení: (hodnotilo 56 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)
 
 
 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy | Au-pair | Vysoké školy
Kontakt | Přidej vlastní referát

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: pohodlne-pujcky.cz | Dovolená Bibione | Cestovatelský Norimberk.info