Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hastrman

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hastrman
 
Autor: Jan Neruda
Název díla: Hastrman
Datum vložení: 31.3.2009
 

 

Pan Rybář chodil vždy s kloboukem a na obličeji mu zářil věčný úsměv. Když kráčel po ulici, vždy po dvaceti krocích se zastavil a díval se vlevo a vpravo. Zdravil vždy se zdviženým ukazovákem a lehkým hvízdnutím. Měl šedivé vlasy, hladce včesané a vzadu stážené do cůpků. Nosil zelený fráček se zlatými knoflíky.
Říkali mu hastrman pro jeho zelený fráček, ale všichni si ho vážili, jak mladí, tak staří.
Pan Rybář byl justiciárem ve výslužbě od Trutnova. Všichni si mysleli, že je velice bohatý.
Jednou se vydal za panem profesorem se škatulí plnou kamínků a chtěl vědět, jestli to má nějakou cenu, ale dozvěděl se, že to jsou kamínky jako moldavid,jaspis,zahněd....., a že to nic není. Odešel ten den a nikoho si po cestě nevšímal, nezdravil, neotáčel ae byl smutný.
Životopis spisovatele: Jan Neruda
Hodnocení: (hodnotilo 64 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hastrman Neruda, Jan 194 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info