Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vlčice a dívka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Vlčice a dívka
 
Autor: Henri Loevenbruck
Název díla: Vlčice a dívka
Datum vložení: 8.5.2009
Referát vložil: Tery888

 

Alea je mladá dívka, které zemřeli rodiče, a proto musí žít sama v městečku Saratea a živit se drobnými krádežemi. Jednoho dne nalezne v poušti blízko města mrtvého muže, u kterého si všimne zlatého prstenu. Vezme si ho a nasadí na ruku. Zanedlouho se u ní objeví druid Phelim. Od něho se dozví, že prsten jí předal moc, jakou si nedokáže představit. Proto se Alea společně s druidem a trpaslíkem Mjollnem musí vydat do města druidů Sai Mina.
Když dorazí do Sai Mina, myslí si, že se všechny její starosti vytratily. Jednoho dne ovšem zaslechne hovor, který nikdo neměl slyšet a tak se mladá dívka dozví, že jí druidové chtějí zabít, kvůli proroctví, které se má zanedlouho naplnit. S pomocí Mjolna, Phelima a Phelimova přítele Galiada se rozhodne uprchnout. Musí se schovávat, kvůli druidům, kteří jí dali hledat.
Na jedné louce Alea zpozoruje bílou vlčici Imalu. Ta za ní dlouho běhá a tak Alea zjistí, že s ní dokáže mluvit. Od Imaly se dozví o tom, že jí chce zabít Maolmordha, největší zlo v Aleině světe Gaelie. Maolmordovi špehové jí ale najdou a dívka se svojí společností s nimi musí bojovat. V boji nepřátelé zabijí Phelima a Galiada s jeho synem unesou.
Alee je jedno jasné, musí za pomoci Imaly zabít Maolmordhu a tím spojit věčně rozhádané kmeny Gaelie.
Hodnocení: (hodnotilo 19 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info