Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hledání ztraceného času

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hledání ztraceného času
 
Autor: Marcel Proust
Název díla: Hledání ztraceného času
Datum vložení: 30.6.2009
Referát vložil: Nyla666

 

Tento sedmidílný románový cyklus představuje zakladatelské dílo moderní psychologické prózy a nový díl subjektivní prózy.
Hlavním cílem je vylíčit vnitřní život hrdiny novým způsobem.
Oživování vzpomínek vyvolaných i náhodnými podměty. Proust dokazuje, že i zdánlivě zapomenutá minulost skrytá pod nové zážitky, v nás trvá a ovlivňuje povahu a osud člověka. Je psán ich formou (román je psán v první osobě). Jde o volný sled úvah, pocitů, nálad, dějů, které buď zažil sám vypravěč Marcel nebo mu byly nějak zprostředkované jinými osobami. V cyklu se nachází asi 230 postav (aristokraté, umělci, služebnictvo). Všechny nežijí vlastním životem, ale pouze v představě vypravěče.
Dílo nemá zápletky, tradiční románová výstavba je nahrazena proudem představ. Autor dílo nečlenil do odstavců ani kapitol. V knize můžeme najít až několika stránkové věty s mnoha vsuvkami, závorkami a pomlčkami.
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info