Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Země žen

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Země žen
 
Název díla: Země žen
Datum vložení: 30.6.2009
Referát vložil: Nyla666

 

V románu Páral představuje společnost, ve které muži žijí nuceně odděleni od žen. Po ,,klimatickém šoku'' způsobeném růstem průmyslového a vojenského odvětví, se chopí vlády ženy a snaží se vytvořit nový opravdový pořádek. Muži jsou umístěni do pracovních táborů, které se nacházejí za ostnatým drátem. Jsou ženami degradováni na pouhé pracovní síly, zatímco ženy zaujmou místa v řídících a rozhodujících složkách.

Román je parodií na schématickou představu o dokonalém uspořádání společnosti, které je většinou postaveno na ovládání jedné skupiny druhou. Ovšem v tomto uspořádání se brzy objeví trhliny, jimiž do odličtěného mechanismu začínají prosakovat lidské potřeby. Jako je láska,svobodná volba, touha po soužití, byť vytvářené za pomoci nezbytných konfliktů.
Páral se, se značnou dávkou ironie zamýšlí nad charakterem moderního člověka a nutí k tomu i čtenáře.
Životopis spisovatele: Vladimír Páral
Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info