Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Hamlet

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Hamlet
 
Název díla: Hamlet
Datum vložení: 3.11.2009
Referát vložil: jajad

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
Hlavní myšlenka: Hlavní myšlenkou je příběh Hamleta a jeho rodiny, vládnoucí v Dánsku. Nejdříve je králem Hamletův otec. Claudius, jeho bratr, ho zavraždí a stane se tak novým králem. Následně si vezme za manželku Hamletovu matku. Za Hamletem přichází jeho přítel Horacio se zvěstí, že po hradbách jejich hradu se toulá jaký si duch. Hamlet se o tom rozhodne přesvědčit a jde se podívat na hradby. Tam potká již zmíněného ducha. Ten mu řekne, že je Duchem jeho otce, že ho zavraždil Claudius a žádá Hamleta o pomstu. Dále chce, aby neubližoval své matce, chce, aby se utrápila výčitkami. Hamlet začně předstírat šílenství a s potulnými herci chystá lest, v podobě divadelního představení, neboť se chce přesvěčit o pravdivosti slov Ducha.

Hlavní postava: Hlavní postavou je sám Hamlet, syn zesnulého krále a synovec Claudia, krále vládnoucího. Hamlet plní příkazy svého zavražděného otce, jež s ním mluví jako duch. Předstírá šílenství a miluje Ofelii.
Hamlet je postava poměrně komplikovaná, zdá se mi i docela prokreslená. V každém případě mi ho bylo líto.

Vlastní názor: Tato divadelní hra je velmi zajímavá, i když se musím přiznat, že se mi nečetla příliš dobře. Vůbec čtení divadelních her mi činí potíže, to si raději přečtu například pověsti ve starších obměnách Českého Jazyka. Jediné, co si ještě dovoluji podotknout, je to, že tato hra je ještě i po tolika letech stále velmi aktuální a že William Shakespeare byl vskutku geniální spisovatel s nekonečnou fantazií.
Životopis spisovatele: William Shakespeare
Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Hamlet Shakespeare, William 442 slov
Hamlet Shakespeare, William 1902 slov
Hamlet Shakespeare, William 209 slov
Hamlet Shakespeare, William 383 slov
Hamlet Shakespeare, William 730 slov
Hamlet Shakespeare, William 644 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info