Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Krysař

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Krysař
 
Autor: Viktor Dyk
Název díla: Krysař
Datum vložení: 20.9.2004
Referát vložil: Zuzka Hambalková

 

Krysař
Viktor Dyk
Nakladatelství: Topič s. r. o.
Rok: 1997
Vydání: šesté

Do městečka Hammeln přichází Krysař, který zde má za pomoci své píšťaly vyhnat krysy. Jako to udělal už v mnoha jiných městech.
Hned po jeho příchodu se seznámí s Agnes, která se má provdat za Dlouhého Kristiána. Ale protože spolu s Krysařem cítí totéž, začne Kristiána podvádět. Mezitím Krysař vyhání krysy. Když už má svou práci hotovou, rozhodne se jít k radním, aby mu zaplatili. Ti se však zdráhají, a to Krysaře rozzlobí. Jde proto k Agnes, ta mu poví, že čeká Kristiánovo dítě. Krysař zničen těmito událostmi chce město opustit. Ovšem vrátí se a doví se, že Agnes odešla bůhvíkam. Její matka se zbláznila a Krysař rychle pochopí, kam Agnes odešla. Tak rozhořčen začne plným dechem hrát na píšťalu. Ten silný zvuk má moc otevřít lidská srdce. Občané Hammelen proto následují Krysaře a padají dolů za skály, kde se v hlubinách má skrývat Sedmihradská zem, slibující blažený život.
Jen jeden muž z Hammeln neumřel. Byl to Sepp Jorgen, jemu všechno docházelo až další den. A tak když se probudil den poté a uslyšel hudbu z píšťaly, chtěl jít tam kam všichni, ale křik hladového dítěte ho zachránil. Odebral se hledat ženu, která by dítě nakojila.

Vlastní názor: Knížka se mi moc líbila pro svůj rychlý spád děje.
Životopis spisovatele: Viktor Dyk
Hodnocení: (hodnotilo 41 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Krysař Dyk, Viktor 887 slov
Krysař Dyk, Viktor 121 slov
Krysař Dyk, Viktor 661 slov
Krysař Dyk, Viktor 448 slov
Krysař Dyk, Viktor 369 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info