Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kantůrčice

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kantůrčice
 
Název díla: Kantůrčice
Datum vložení: 20.9.2004
 

 

squareVClanku:
id='div-gpt-ad-1564061388116-0'
Kantůrčicí nazývali lidé prostou dívku z hor, Enefu Podhájských, která se proslavila svými léčitelskými schopnostmi. Ty převzala od svého dědečka, který se o ni a o jejího bratra Jeníka staral po smrti jejích rodičů. Dědeček ji předával životní moudrosti týkající se přírody, lidských vztahů a také náboženství. Enefa byla vychována v přísně věřící rodině, což utvářelo její pohled na svět. Nedaleko obydlí Podhájských stál statek, jehož majitelka byla dobrou přítelkyní Enefy i dědečka a Jeníka zaměstnávala na svém statku. Měla jediného syna, který studoval v Praze a pomalu se životu na venkově odcizoval. Po skončení studií přijel za matkou na návštěvu a tam se setkal s Enefou, se kterou trávil veškerý volný čas. Po čase jej navštívili jeho pražští kamarádi, ale on se nedokázal před nimi přiznat ke své lásce. Vše převedl v žert, ale jeho vypravování náhodou zaslechl Jeník, který doma vše řekl. Enefa se s ním odmítla sejít a on uražený odjel do zpět do Prahy. Tam poznal, že větší hodnotu než kamarádi a pražský život má pro něho Enefa a život na venkově. Vrátil se tedy domů a začal zde hospodařit na statku. Po počátečním nedorozumění našli k sobě s Enefou znovu cestu.
Životopis spisovatele: Karolína Světlá
Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info