Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Román pro dívky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Román pro dívky
 
Autor: Petra Vaisová
Název díla: Román pro dívky
Datum vložení: 15.4.2010
 

 

Kniha vypráví o partě přátel a kamarádů, o jejich láskách a zklamání, o pronikání složitého, ne vždy přátelského světa v době dospívání.
Děj se odehrává v obyčejné vesnici, kde se zdánlivě nic mimořádného neděje. Ale každý z party sedmáků, hrdinů příběhu, se potýká s velkými osobními starostmi.
Vendulu trápí výčitky svědomí, že svou nepozorností přispěla ke zranění mladší sestry. Radek, kterého se zřekli rodiče hned po narození, trpí nedostatkem rodinného zázemí. Maruška žije v rodině, kterou dusí despotický otec. Zodpovědná Krista je zneužívána sobeckou matkou. Tobiáš, který se do vsi přistěhoval z Brna, se z pozice ´´grázlíka´´ z města dívá svrchu na nové prostředí a těžko se mu přizpůsobuje. David, mimořádně nadaný matematik, se po rozvodu rodičů obtížně vyrovnává se ztrátou pravidelného kontaktu s otcem. Mimo partu ale stojí Irena, ale i ona v sobě nosí bolest a zklamání, jenže, proč by někdo věřil snad nejbohatší z vesnice? Ta má všude blaho, všeho dost, jenže oni to nedokážou pochopit.
Zdánlivě nesourodá parta kamarádů drží za všech okolností při sobě. Parta je jejich útočiště a přístav, kam se lze uchýlit před nespravedlností světa.
Knížku bych doporučila těm, kteří si myslí, že svět už nespravedlnější být nemůže.
ikona mailu Poslat mailem    ikona tiskárny Vytisknout               Přidej vlastní referát
Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)
 
 
 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy | Au-pair | Vysoké školy
Kontakt | Přidej vlastní referát | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: pohodlne-pujcky.cz | Dovolená Bibione | Cestovatelský Norimberk.info