Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dávná kletba

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Dávná kletba
 
Autor: Marriane Curleyová
Název díla: Dávná kletba
Datum vložení: 21.5.2011
 

 

Šestnáctiletou Kate už jako malou opustila matka a Kate vyrůstá se svou mladou babičkou Jillian, kterou má moc ráda. Obě dvě jsou však velmi vyjímečné osoby, ovládají totiž mnoho nadpřirozených schopností. Když se do městečka přistěhují Thorntonovi, začne pořádná mela.
Kate se zajímá o svého nového spolužáka Jarroda Thorntona. Myslí si totiž, že v sobě tenhle kluk skrývá něco nadpřirozeného. A potvrdí se to, když Jarrod ve třídě způsobí obrovský poplach a napáchá spoustu škod silným větrem, který sám vytvořil. Kate se mu snaží vysvětlit, že má jakýsi dar, kterým ovšem může ublížit sobě i ostatním. Jarrod jí dlouho nechce uvěřit. Až jednou, když se jeho malý bratr Casey málem utopí a do toho se Jarrod od rodičů dozví, že je jejich sedmým synem, protože jeho ostatní sourozenci zemřeli, začíná své spolužačce věřit, že je spojen s nadpřirozenem. A že na něj musela být uvržena kletba, jinak by Jarrod neměl tak smutnou minulost, nebyl by takové kopyto a jeho rodinu by nepostihovaly samé strasti a trápení.
Kate, jakožto mladá čarodějka, zkouší Jarroda očistit, aby se kletba zrušila. Když ani to nepomůže, přijde Jillian s návrhem, aby se obě děti vypravily do minulosti a zničily původce kletby uvržené na Jarroda. Jarrod se dlouho brání, o Kate a její babičce si myslí, že to jsou dva blázni. Až když se jeho otec ze zoufalosti předávkuje prášky na depresi a vypadá to s ním bledě, Jarrod změní názor a vypraví se s Kate do minulosti.

Tamější pán Richard Thorntyn, jeden z Jarrodových předků, se jeví jako krutý vladař. Jarrod se mu představí jako synovec Richardova ztraceného bratra. Kate představí jako svou manželku a Richard si je oblíbí. Při večerní hostině se přes všechny stráže dostane do hradu Rhauk, krutý a nemilosrdný muž, který se označuje za Richardova bratra. Kate nebo-li lady Katherine je v nebezpečí, zvlášť když s Jarrodem přespává ve věžním pokoji na vrcholku Thorntynského hradu, odkud před lety Rhauk v podobě veliké černé vrány unesl čerstvě provdanou lady Isabel. Když jdou Jarrod s Katherine Rhauka navštívit do jeho paláce stojícího poblíž toho toho Thorntynského, poznají, že právě on je původce kletby, kterého musejí zničit. Rhauk však také rozpoznal, že Jarrod i Kate mají nějaký dar, stejně jako on. Jarrod se do Kate zamiluje a v noci nedokáže Kate ochránit před Rhaukem, vlastně velikou černou vránou, která Kate unese.
Jarrod, Richard i ostatní si o Katherine dělají veliké starosti. Katherine si buď Rhauka vezme za muže, nebo Rhauk zabije Jarroda. Jarrod nechce, aby se Kate vdala za Rhauka, proto se rozhodne vyzvat ho na souboj. Celé týdny trénuje a připravuje se na Rhauka. Pomáhá mu Malcolm, nejstarší syn lorda Richarda. Rhauk připravuje kletbu, kterou ukryje v červeném víně. Chybí mu poslední přísada a Jarrod si musí pospíšit.
Po Katině neúspěšném pokusu o útěk jsou Jarrod i Rhauk na souboj připravení. Kate o Jarrodově přípravě na souboj nic neví a o Jarroda se bojí. Na místě konání souboje je přivázaná ke kůlu, navíc omámená uspávací látkou, kterou jí Rhauk vnutil. Souboj je krutý, ale Jarrodovi na poslední chvíli pomůže Malcolm a Rhauk zemře. Shoří i jeho palác a kletba je zničena. Katherine a Jarrodovi už nic nebrání v tom, aby se s pomocí kouzelného amuletu vrátili zpět do současnosti.

Kate je moc ráda, když se po návratu vše vrátí do starých kolejí. Jarrodův otec se rychle zotavuje, jelikož je kletba zrušena. A Jarrod pozve Kate na maškarní večírek.
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info