Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Médeia

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Médeia
 
Autor: Euripidés
Název díla: Médeia
Datum vložení: 21.2.2012
 

 

POSTAVY: Médeia, chůva Médiinných dětí, vychovatel dětí, sbor korinských žen, Kréon (král korintský), Aigeus (král athénský), Dvě děti, Družiny a Sluhové
DĚJ: Tato kniha je o Médei. O ženě, kterou její muž (Héros) podvede s dcerou Kreóna. Příběh se odehrává v Korintě před Médeiiným domem. Médea utekla z domu od svých rodičů kvůli Hérosovi a teď se trápí, protože ji Héros podvedl s dcerou Kreóna. Médea vycház z domu, protože ji chůva přemluví. Médea se totiž chtěla zabít. Vyjde ven a tam stojí sbor a snaží se jí přemluvit, ať se nezabíjí.
Najednou přichází Kreón. Přichází s myšlenkou vyhnat Médeu ze země, aby neublížila jeho dceři. Médea ho, ale požádá alespoň o jeden jediný den v zemi. Kreon po dlouhém přemlouvání souhlasí a nechá jí v zemi. Médea má, ale zlý plán. Médea chce totiž tohoto času využít na pomstu manželovi, jeho nové choti a kreonovi. Najednou na scénu přichází Héros s družinou a snaží se Médei vysvětlit za jakou záminkou ji podvedl. Héros ji pověděl, že chtěl z královských peněz využít pro prospěch svých dvouch dětí, které má s Médeou a také pro ní. Médea mu to však nevěří a chce po nem, aby odešel.
Přichází na scénu Aigeus začne si stěžovat na svůj život, že nemůže přivést na svět díte. Pověděl mu to prý, bůh a od té doby uz mu to nejde. Médea mu slíbila, že když jí nechá u sebe v Athénách přežívat, tak zná nějaká kouzla a pomůže mu. Ale pod podmínkou, že jí musí slíbit, že jí NIKDY nevyhodí i kdyby se cokoliv dělo. Aigeus souhlasí. A odchází.
Médea si promýšlí svůj zlý plán. Vymyslela, že se "usmíří" se svým manželem. Do Athén odjede sama a děti nechá manželi a pošle po nich zakleté dary nové choti. Ale zakleté dary mají choť zahubit. Pozve si Hérose. Héros ji uvěří a přimějě děti, aby otci odpustili. Sbor ji přemlouvá, aby své děti nenechávala svému manželi. "Vždyť by je zahubili" povídá náčelnice sboru Médei. Ale Médea byla jko smyslů zbavená.
ikona mailu Poslat mailem    ikona tiskárny Vytisknout               Přidej vlastní referát
Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)
   Referáty na stejné téma:
Médeia Euripidés 342 slov
 
 
 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy | Au-pair | Vysoké školy
Kontakt | Přidej vlastní referát | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: pohodlne-pujcky.cz | Dovolená Bibione | Cestovatelský Norimberk.info