Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ve znamení Kon-Tiky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Ve znamení Kon-Tiky
 
Autor: Thor Heyerdahl
Název díla: Ve znamení Kon-Tiky
Datum vložení: 22.2.2005
Referát vložil: David Kabele

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Heyerdahl představí svoji teorii o vystěhování Peruánců na Tichomořské ostrovy, ale ta se nesetká s uznáním u odborné veřejnosti. Ve své úvaze předpokládá, že staří obyvatelé Peru se na Tichomořské ostrovy dostali vorem z balzového dřeva. Thor Heyerdahl svolá svoje přátele a odborníky, aby s ním plavbu přes Tichý oceán na totožném voru jako ve středověku uskutečnili. Šest lidí se spolu vypraví na dlouhou, ale zajímavou cestu. Plavba trvá asi čtyři měsíce a během ní se objeví řada – možná očekávaných – nebezpečných událostí. Ale podaří se a všichni se ve zdraví dostanou na ostrov v Tichomoří obydlený domorodými obyvately, kteří dobrodruhy přivítají.
Knihu napsal norský autor teorie a organizátor expedice Kon-Tiky Thor Heyerdahl. Výprava se uskutečnila v roce 1947 a po úspešném přistání v Tihomoří byla Heyerdahlova úvaha o vystěhování Peruánců uznána. Thor Heyerdhal byl za svoje vědecké přínosy vyznamenán řádem Vergy.

Hodnocení: (hodnotilo 32 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info