Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jak najít procento soli v hlíně?

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Chemie > Jak najít procento soli v hlíně?
 
Titulek: Jak najít procento soli v hlíně?
Datum vložení: 20.4.2009
Referát vložil: tajak

 

Vezmeme trochu hlíny smíchané se solí.

Zvážíme tuto směs a následně jí smícháme s vodou, tak aby byla směs tekutá.
Pořádně vše promícháme.
Směs přefiltrujeme přes obyčejný filtrovací papír (stačí prázdný čajový sáček) do nádoby, kterou je možno zahřívat. Do nádoby nám překape voda s lehkým nádechem žluté (kalné) barvy. Tuto vodu zahřejeme na a počkáme až se voda vypaří a v nádobě nám zbyde čistá sůl. Sůl zvážíme a vypočítáme její procento.

!!!Upozornění!!! Je dobré hlínu před přidáním soli přesýt, aby v hlíně nebyli kameny. Když v hlíně kameny nebudou, bude se hlína dobře filtrovat.

Tento projekt (How can we find the percentage of salt in soil?) byl zadán na 8 letém gymnázium Nový Porg v Praze (www.novyporg.cz) učitelem Douglasem Normanem v angličtině.
Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info