Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Insekticidy

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Chemie > Insekticidy
 
Titulek: Insekticidy
Datum vložení: 5.2.2010
Referát vložil: Jan_Vin

 

Insekticid je pesticid používaný proti hmyzům ve všech vývojových formách. Které zahrnují ovicides a larvicides použitý proti vejcím a larvám hmyzů. Insekticidy jsou použity v zemědělství, medicíně, průmyslu a domácnosti. Použití insekticidů je jeden z hlavních faktorů za zvyšování zemědělské produktivity v 20. století. Téměř všechny insekticidy mají schopnosti významně změnit ekosystémy (mnoho z nich jsou pro člověka jedovaté ) a jiní jsou soustředěni v potravním řetězci. To je nutné pro rovnovážné zemědělské potřeby s environmentální a záležitostí pro zdraví když používáte insekticidy.

Třídy zemědělských insekticidů

Klasifikace insekticidů je dělána v několika různých způsobech:

Systémový insekticidy jsou včleněny zpracovanými rostlinami. Hmyzy přijmou insekticid zatímco se živí rostlinami.

Kontaktní insekticidy jsou jedovaté k hmyzům přineseným do přímého kontaktu. Účinnost je často příbuzná kvalitě aplikace pesticidu, s malými kapičkami často zlepšovat výkon.

Přirozené insekticidy, takový jako nikotin a pyrethrum, být vyroben rostlinami jako obrany proti hmyzům. Nikotin založené insekticidy byly zatarasené v USA od roku 2001 předejít zbytkům od kontaminovat potravin.

Anorganické insekticidy jsou vyráběny s kovy a zahrnovat měď arzeničnanů - a směsi fluoru, který být nyní zřídkakdy použitý, a síra, který je běžně používaný.

Organické insekticidy jsou syntetické chemikálie, které zahrnují největší množství dostupných pesticidů pro použití dnes.

Způsob akce – jak pesticid zabíjí nebo deaktivuje škůdce – je jiný způsob, jak třídit insekticidy. Způsob akce je důležitý v prognózování zda insekticid bude jedovatý k nespojenému druhu takový jako ryba, ptáci a savci.

Těžké kovy, např. vedení, rtuť, arzenik, stejně jako jedy rostlinné jako např. nikotin, které jsou užitečné pro mnoho roků. Těžké kovy jsou otravné, ale oni byli použití farmáři pro docela chvíle nyní. Různé rostliny byly použité jako insekticidy lidu po celá staletí, obsahující tabák a pyrethrum. Někteří farmáři hlásí, že úspěšně používají spršku hrubě kvašeného alkoholu jako efektivní insekticid.
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info