Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tomáš

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Ostatní > Tomáš
 
Titulek: Tomáš
Datum vložení: 28.10.2007
Referát vložil: Milan 71

 

Základem křestního jména Tomáš je aramejské תום Tóm, resp. se členem תוםא Tómá (dříve teómá), které v překladu znamená „dvojče“. Tomáš byl jedním z apoštolů, který šířil víru v božského Ježíše. Dalším nositelem tohoto jména byl i Tomáš Akvinský (1226 - 1274), jenž zastával místo ministra u vatikánského státu. Nejvýznačnějším Tomášem českých dějin byl Tomáš Garrigue Masaryk, první prezident Československé republiky.

Statistické údaje:
Následující tabulka uvádí četnost jména v ČR a pořadí mezi mužskými jmény ve srovnání dvou roků, pro které jsou dostupné údaje MV ČR - lze z ní tedy vysledovat trend v užívání tohoto jména:

Rok Četnost Pořadí
1999 142304 12.
2002 146668 12.
2006 160211 9.
Hodnocení: (hodnotilo 8 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info