Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kosatka Dravá(Orca Orcinus)

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > Živočichové (Zvířata) > Kosatka Dravá(Orca Orcinus)
 
Titulek: Kosatka Dravá(Orca Orcinus)
Datum vložení: 7.4.2006
Referát vložil: Mirek

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kosatka dravá - patří mezi delfínovité. Latinský název Orca Orcinus. Vyskytuje se v chladných mořích např. Norsko, Arktida, Nový Zéland, Island, Aliaška. Žije v rodinách sčítajicích se až 50 jedinců. Samec se od samice liší tak, že je mnohem větší a poznáme ho podle hřbetní ploutve, má ji mnohem větší než samice. Dožívají se až 50let. Loví velryby, např. plejtvák obrovský, vorvan obecný, keporkak obecný. Ploutvonožci - lachtan, tulen, a také někdy i žraloky. Na člověka jěžtě nikdy nezaútočily. Máme takové případy, kdy občas zaútočí na jachtu, protože když je lod natřena na hnědo, tak si myslí, že to je nějaká velryba. Útočí na ni tak dlouho, dokud si neuvědomí, že se spletly.

Hodnocení: (hodnotilo 72 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info