Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Otakárek ovocný

Titulek: Otakárek ovocný
Datum vložení: 13.9.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Znaky: Křídla dosahují délky 4 cm. Samice jsou o větší než samci. Křídla světle žlutá. Na rubu křídel je oranžový pás (chybí u letní generace). Jejich tělo je štíhlé a na hřbetní straně černé. Čelo je hustě ochlupené.
Stanoviště: Teplé oblasti s křovinatou vegetací. Ve střední Evropě není hojný. V horách vystupuje až nad 2000 metrů nad mořem.
Rozšíření: V teplých letech zalétává až na Britské ostrovy, do Finska a do Skandinávie.
Výskyt: Vyskytuje se jen v teplejších oblastech. Jižně od Alp je mnohem hojnější a zvláště v ovocných sadech.
Motýl: Na sever od Alp se vyskytuje jen jedna generace (květen - červen). Jen v teplejších oblastech střední a jižní Evropě jsou dvě generace, která létá až do září.
Housenka: Severně od Alp jsou v červnu až do srpna. Žijí na trnkách, třešních a višních, ale také na hlohu. Na jihu v sadech na švestkách, broskvích a mandlích.

Hodnocení: (hodnotilo 43 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info