Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

netopýr severní

Titulek: netopýr severní
Datum vložení: 11.5.2008
Referát vložil: Ani

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Netopýr se v prostoru orientuje pomocí echolokace - hlasovým ústrojím vysílá ultrazvukové vlny, které zpětně zachycuje především ušima. Těmito signály rozpoznává i za úplné tmy objekty v prostoru, kde se právě pohybuje. Takto lokalizuje např. stromy nebo budovy, ale hlavně i svou kořist. Všichni netopýři upadají do zimního spánku, jehož délka závisí na teplotě. Vyrušení ze spánku může být pro netopýry smrtelné, protože odčerpá velké množství jejich energie. Mimo zimní období jsou schopni upadat do jakési strnulosti (letargie) i během dne. Přezimují zejména v jeskyních a starých důlních dílech, kde vytvářejí kolonie, jež mohou čítat až tisíc jedinců. Létá již brzy zvečera a průměrně uletí 20-40 km.
Je chráněný Evropskou úmluvou o ochraně netopýrů (EUROBATS).


Hodnocení: (hodnotilo 37 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info