Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Křeček Džungarský

Titulek: Křeček Džungarský
Datum vložení: 5.2.2010
Referát vložil: ronicek122

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Křeček džungarský je nejrozšířenějším plemenem chovaným v domácnostech. Ve volné přírodě obývá stepi a tundry jihozápadní Sibiře. Je to noční zvíře. Dožívá se 2 až 3 let.
Má černá očka jako knoflíky, krátké nožičky a malinkatý ocásek. Měří 9-12 cm. Jeho srst je šedá s černým pruhem na hřbetě. V zimě může změnit barvu srsti z šedé na sněhobílou. Neupadá do zimního spánku, takže bílé zbarvení je pro něj ochranou před nepřáteli.
Jeho strava se skládá ve volné přírodě z drobných semínek, bylinek a hmyzu. Křeček si přemísťuje potravu ve svých velkých lícních torbách. Tak si je schopen nashromáždit dostatek zásob.
Doma chovaní křečci se krmí namíchanými obilnými směsi, ovocem a zeleninou. Jako pamlsek mohou dostat ovocné oplatky

Hodnocení: (hodnotilo 68 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info