Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vegetariánství

Titulek: Vegetariánství
Datum vložení: 3.4.2008
 

 

Vegetariánství je způsob stravy, při kterém je vyloučena konzumace jakýchkoliv částí těl zvířat a výrobků z nich (například želatina či sádlo). Existuje mnoho variant vegetariánství, ale většinou neodmítají veškeré pokrmy živočišného původu.

Vegetariáni také často odmítají používání výrobků, kvůli kterým musí být zvířata zabita, mimo jiné kožené nebo kožešinové oblečení.

- Vegetářství, vegetariarusmus, způsob výživy člověka - vegetariána, jenž spočívá v požívání potravy jen rostliného původu. Vegetariánství může mít důvody etické, zdravotní, ekologické, ale i rituální, psychologické, může být i módou.
Přísný vegetarián požívá pouze zeleninu a ovoce vystavené slunečnímu světlu (nekonzumuje tedy např. brambory), laktovegetarián požívá mléčné výrobky, ale vyhýbá se masu, (laktoovovegetarián k této stravě připouští i vejce), vitarián pouze syrovou rostlinnou stravu.
Lékařská věda má na vegetariánství dosud rozdílné názory. Uvádí se, že vegetarián může trpět nedostatkem bílkovin, některých vitamínů apod. Vegetariánství malých dětí má za následek nižší vzrůst a dítě může být ohroženo i některými chorobami. Existuje však řada výzkumů, které vidí vegetariánství jako pozitivní způsob stravování.
Vegetariánství se vyskytovalo již ve starověku. V Evropě se rozšířilo v 19.století.

Hodnocení: (hodnotilo 27 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info