Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vylučovací Soustava

Titulek: Vylučovací Soustava
Datum vložení: 20.9.2008
 

 

Vylučovací soustava se skládá z ledvin, močovodů, močového měchýře a močové trubice. Tato soustava zpracovává vodu a vylučuje z těla moč, která je vyráběna v ledvinách a protéká cévami do močového měchýře. Je to ústrojí, které zbavuje organismus škodlivých látek.

Ledviny(renes/nephros)-
Párové orgány uložené v dutině břišní za pobřišnicí.Ledviny filtrují a čistí krev a vytvářejí moč z tělesných odpadních produktů.

Močovod(ureter)-
Dva kanálky nepravidelného tvaru klesají vertikálně zadní částí břišní dutiny
od ledvinových pánviček ,z nichž přivádějí moč do močového měchýře.

Močový měchýř(vesica utrinaria)-
Dutý orgán umístěný ve střední oblasti spodku dutiny pánevní,do něhož ústí močovody.Jeho stěny tvoří vrstva hladkého svalstva pokrytá uvnitř sliznicí.Jeho funkcí je zadržovat moč,než je z těla vypuzena.

Močová trubice(urethra)-
Kanálek odvádějící během močení moč z měchýře ven z těla.U muže je delší než u ženy,protože prochází penisem.Je rozdělena na tři části:
úsek procházející prostatou
úsek uložený v močopohlavní membráně
úsek procházející topořivým tělesem
Hodnocení: (hodnotilo 51 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Diskuse: miniBB forum software © 2001-2006
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | HowToVideo.info | Cestovatelský Norimberk.info