Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Herrmann Ignát

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Herrmann Ignát
 
Osobnost: Herrmann Ignát
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Český povídkář, romanopisec, fejetonista, novinář, publicista a editor. Autor drobných prozaických prací, v nichž humorně a komicky zachytil život typických měštáckých postav pražského prostředí, a dvou zfilmovaných románů. Narodil se v Chotěboři. Základní vzdělání získal v Hradci Králové. Publikoval mj. v humoristických časopisech 'Paleček' (1873-80) a 'Švanda dudák' (1882-1915, 1923-30), od roku 1884 byl redaktorem 'Národních listů'. V roce 1881 uspořádal a vydal 'Humor Parnasu českého', v letech 1892-1904 připravil k vydání Nerudovy sebrané spisy. Zemřel v Řevnicích u Prahy.Hodnocení: (hodnotilo 10 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info