Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Čelakovský František Ladislav

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Čelakovský František Ladislav
 
Osobnost: Čelakovský František Ladislav
Datum vložení: 19.2.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
František Ladislav Čelakovský

František Ladislav Čelakovský se narodil 7.3.1799 ve Strakonicích. Roku 1817 začal studovat filozofii. Do roku 1829 byl soukromým vychovatelem, dále přeložil spis A. Augustina O městě božím. Stal se jazykovým redaktorem Časopisu pro katolické duchovenstvo, od roku 1834 působil v Pražských novinách a jejich příloze Česká včela. Od roku 1835 Čelakovský suploval na univerzitě českou řeč a literaturu. Roku 1842 se stal profesorem slavistiky na polské univerzitě ve Vratislavi, od roku 1849 v Praze. V Praze také zemřel, 5.8.1852Dílo
Díla:
Růže stolistá ,Smíšené básně, slovník polabský,napsal Čítanky…..,přeložil- O městě Božím, Litevské národní písně, Márinka….Hodnocení: (hodnotilo 42 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Čelakovský František Ladislav Čelakovský, František Ladislav 673 slov
Čelakovský františek ladislav Čelakovský, František Ladislav 105 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info