Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jiří Hanzelka Miroslav Zikmund

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Jiří Hanzelka Miroslav Zikmund
 
Osobnost:
Datum vložení: 13.3.2021

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Století Zikmunda a Hanzelky-je film natočený podle skutečné události, konkrétně cesty kolem světa, kterou podnikli v letech 1947-1964 Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka ve voze Tatra 87PRŮBĚH 1.CESTY-Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund se nejprve vypravili do Afriky a Jižní ameriky. Na této cestě udělali velké množství fotografií a filmového materiálu. V libyjské Syrtě měla jejich tatrovka havárii kvůli sabotáži. V Egyptě pak přespali jednu noc na vrcholu Cheopsovy pyramidy. V Tanganice vystoupali na vrchol Kilimandžára, v konžském pralese se setkali s pygmeji, z Kapského Města se přeplavili lodí do Buenos Aires, v Riu de Janeiru se Zikmund málem utopil při koupání v moři a v Ekvádoru se setkali s lovci lebek z kmene Šuárů. Nejnebezpečnější situaci v Africe zažili v Habeši, kde je přepadli lupiči.PRŮBĚH 2.CESTYDruhou cestu podnikli v letech 1959-1964 s doprovodem dvou nákladních vozů Tatra 805. Při této výpravě projeli Asii a Oceánii. Z této cesty shromáždili také velké množství filmových materiálů. Při druhé cestě navštívili např. Turecko, Sýrii, Pákistán, Cejlon, Barmu, Kambodžu, Indonésii, Japonsko nebo Írák. Během cesty po Indonéských ostrovech se dostali až na Západní Novou Guineu.-v roce 1993 byla Zikmudovi a Hanzelkovi udělena cena E.E.Kische za celoživotní dílo.


Hodnocení: (hodnotilo 4123 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info